FidPark Sistēmas     A/m valsts numuru atpazīšana (ANPR)
Sistēma FidPark-ANPR
FidPark-ANPR stāvvietu kontroles un apmaksas versijā ar automātisko automašīnu valsts reģistrācijas numuru atpazīšanu (Automatic Number Plate Recognition) atpazītie numuri aizvieto jeb papildina citus identifikācijas līdzekļus (RFID, svītrkods u.tml.). ANPR būtiski paplašina FidPark iespējas, kā arī padara sistēmu draudzīgāku lietotājam. Stāvvietas ar ANPR neprasa cilpu un terminālu uzstadīšanu, kas ļauj samazināt sistēmas izmaksas un būvniecības problēmas.

Ja sistēmas, kas izmanto tikai ANPR, darbojas maksas stāvvietās, to kvalitatīvai darbībai un draudzīgai saziņai ar klientu ir nepieciešams izpildīt papildus nosacījumus, salidzinot ar citām identifikācijas tehnoloģijām, t.sk displeji, kas informē klientus par iebraukšanas nosacījumiem.
ANPR kā papildu opcija
         Ja ANPR tiek izmantots kā papildu iespēja, FidPark iegūst šādas iespējas:
 • Ja vienreizējs klients ir saņēmis svītrkoda iebraukšanas talonu un ar to ir samaksājis par autostāvvietu, FidPark sistēma ļauj automašīnai izbraukt pēc atpazīta automašīnas reģistrācijas numura. Tas nodrošina maksimāli ātru un ērtu apmaksas processu, kad klientam nevajag apmaksas automātā ievadīt savas a/m valsts numuru. Noskenēt savu talonu pie izbraukšanasu vajadzes tikai ļoti retos gadījumos ar numura kļūdainu atpazīšanu.
 • Autostāvvietas administrators pēc automašīnas numura var noteikt reālo iebraukšanas datumu un laiku, kā arī aprēķināt attiecīgo stāvēšanas maksu. Tas atrisina norēķinu problēmas ar klientiem, kuri paziņo par ilgtermiņa autostāvvietas talona nozaudēšanu.
 • Numuru salīdzināšana iebraukšanas un izbraukšanas laikā novērš automašīnas izbraukšanu ar tai nepiederošu caurlaidi.
 • Ir iespējams izmantot bezbarjeru darbības režīmu, kad sistēma pie izbraukšanas izrēķina stāvešanas maksu, un klienta pienakums ir to apmaksāt pirms jeb pēc izbraukšanas, lai nesaņemt sodu.
 • Daudzzonu autostāvvietās ANPR kameras starp stāvvietas zonām dod iespēju bez papildu termināļiem un barjerām kontrolēt automašīnas faktisko uzturēšanos katrā zonā.
 • Reģistrēto klientu maksājumi, kas ir piesaistīti viņu automašīnu numuram, automātiski tiek norakstīti no viņu kartes vai mobilā konta, kas atbrīvo klientus no nepieciešamības maksāt kasierim vai kases automātā.
 • Izmantojot viedtālruni, klients var rezervēt vietu autostāvvietā, vienkārši ievadot transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numuru tā vietā, lai saņemtu un izmantotu talonu ar svītrkodu.
ANPR vienreizējiem klientiem
Īpaša uzmanība FidPark-ANPR sistēmas versijā maksas autostāvvietām tika pievērsta tam, lai padarītu visas darbības klientiem draudzīgākas, pat tādā gadījumā, ja viens vai vairāki numurzīmes simboli tika atpazīti kļūdaini. Pretējā gadījumā numura meklēšanas procedūra var aizņemt ilgāku laiku un radīt klientiem stresu - īpaši tiem, kam nav pieredzes darbībā ar skārienjūtīgiem ekrāniem, un ir grūtibas ievadīt savas a/m valsts numuru. Automātiskajā kasē klients var ievadīt tikai dažus numurzīmes ciparus, lai izvēlētos savu automašīnu no saraksta. Līdzīga procedūra tiek realizēta kasiera programmā.

Speciālie tablo pie iebraukšanas un izbraukšanas rāda klientam a/m atpazīto numuru un statusu, kāda šī a/m tika ielaista un (ne-) tiek izlaista, lai klients zinātu, ko ir jādara, un nekavētu citu a/m iebraukšanu un izbraukšanu.
ANPR pastāvīgajiem klientiem

FidPark ar ANPR, kā ar vienīgo identifikācijas tehnoloģiju, ir visērtākā dienesta autostāvvietām, un sakarā ar to, ka videokameru cenas samazinās, kļūst arvien populārāka.

Zemāk ir FidPark-ANPR only iespēju saraksts, kas papildina iepriekšējo sarakstu:
 • Visi klienti tiek atbrīvoti no nepieciešamības veikt jebkādas darbības ar talonu, kartiņu un tml. izmantošanu;
 • Atteikšanās no papīra taloniem ar svītrkodiem ļauj samazināt sistēmas atbalsta un tehniskās apkalpošanas izmaksas;
 • Tiek novērsta ļaunprātīga iespēja vairākkārtīgas vienas caurlaides izmantošanā;
 • Reģistrētie klienti ar noteiktiem automašīnu VRN var izmantot autostāvvietu, netērējot laiku apmaksas veikšanai - apmaksa tiks automātiski pieskaitīta pie klienta konta;
 • Klients var rezervēt autostāvvietas vietu, izmantojot internetu (FidPark booking option), vienkārši ievadot automobiļa valsts reģistrācijas numuru;
 • Autostāvvietās, kur nav iebraukšanas-izbraukšanas jeb starpzonu barjeras, tiek nodrošināta automātiskā iebraukšanas/izbraukšanas laika reģistrācija un attiecīgu atskaišu/rēķinu ģenerēšana, lai saņemtu apmaksu no klientiem.